Genel

Suriye bakanlar kurulu terörden zarar gören ailelere odaklandı

Suriye Başbakanı Adil Sefer Başkanlığında dün toplanan bakanlar kurulu, silahlı terör gruplarının tehditleriyle evlerini terk etmek zorunda kalan ailelerin durumları ve bu ailelere ihtiyaç duydukları yardımları sunma konularına odaklandı.

Sefer hükümetin silahlı terör gruplarından arındırılan bölgelerde yaşamın normal akışına dönmesi için bütün bakanlıklar ve yerel kurumlar ile koordinasyon içerisinde çalışarak temel ihtiyaç malzemelerini sağlamak için çabalarını arttırdığını ve hızlandırdığını dile getirdi.

Ayrıca bakanlar kurulu hükümetin benimsediği idari reform perspektifi ışığında hazırlanan kamu görevleri kanun tasarısını onayladı.

İletişim ve Teknoloji Bakanı İmad el-Sabuni toplantının bitiminde yaptığı açıklamada; onaylanan yasa tasarısının idari reform programı çerçevesinde geldiğine işaret ederek bu tasarının devlet çalışanları yasasının alternatifi ya da düzeltilmiş hali olmadığını belirtti.

Kanun tasarısının ekonomi ve idari sektörlerdeki kamu görevleriyle ilgili olduğuna dikkat çeken Sabuni; onaylanan kanun tasarısının parlamentoda kamu görevleri yüksek komisyonu kurulmasını öngören bir kapsamı bulunduğunu ifade ederek bu komisyonun görev ve sorumlulukları hakkında bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı