Genel

Suriye baş müftüsü İran halkına teşekkür etti

Suriye Baş Müftüsü: “Siz Müslüman İran halkına, şu an bütün dünyanın size saygı duyduğunu ve sizin isteklerinizi uygulayacağını söylemek istiyorum.”
Suriye Baş Müftüsü Şeyh Bedreddin Hassun, bu gün Tahran’da Cuma namazı hutbeleri öncesinde Peygamber (s.a.v) ve İmam Sadık’ın doğum günlerini tebrik ederek şunları söyledi: “Bu gün Suriye halkının İran halkına olan sevgisini ve teşekkürlerini iletmek için sizin yanınıza Suriye’den geldim ve en büyük teşekkürümüz Suriye, Lübnan ve Filistin’i bütün İslam dünyası için kutsal bir sorumluluk olarak gören İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei’ye dir.
Aynı zamanda bütün tağutların çıkarıldığı Halep tarafından da size teşekkür ediyorum. Ben, bütün dünya Müslümanlarının kanının, canının ve hedefinin bir olduğunu kanıtlayan İran’ın bütün değerli şehit anne ve babalarını saygıyla selamlıyorum. 1400 yıl önce sizin ceddiniz Selman Bin Farsi Peygamber’in yanına geldiğinde ve Peygamber (s.a.v) ondan nerelisin diye sorduğunda da, Selman Bin Farsi de İslam’ın evladıyım demişti.
Bugün Allah’ın izni ile Suriye kazandı. Lübnan ve Gazze’de Allah’ın izni ile kazanacaktır ve bizim tek hareketimiz Kudüs’e doğrudur ve İmam Humeyni’nin de (r.a) buyurduğu gibi Kudüs’ü de kurtaracağız.
Siz Müslüman İran halkına, şu an bütün dünyanın size saygı duyduğunu ve sizin isteklerinizi uygulayacağını söylemek istiyorum. İmamınızın akasında yürüdüğünüz sürece uzaya bile gidebilirsiniz.
Zorluk ve sıkıntı yılları sona erdi ve şimdi bolluk ve refah yılıdır. Dün sizin cumhurbaşkanınızın nükleer gemiler harekete geçmelidir yönündeki açıklaması ilim yolunda daha fazla gelişim için atılmış ilmi bir adımdır.
Mina’daki şehitleriniz için üzülmeyin. Çünkü onlar İslam’ın kurbanlarıdır. İslam düşmanları Müslümanları öldürmek için kayıp vermekte ama biz ise İslam’ın daha da yücelmesi için şehit vermekteyiz.
İslam ve Arap ümmetleri adına, Suriye, Filistin ve Lübnan adına, Suriye lideri ve Suriye Ordusu adına ve Suriyeli bütün şehit evlatları ve anneleri adına size teşekkür ediyor ve Allah’tan bu işten dolayı size mükafat vermesini diliyorum. Biz sizin yanınızda kalacağız. Çünkü müminler kardeştir. Allah-u Teala ve İmam Mehdi’den bizleri askerleri olarak karar kılmasını diliyorum. İran İslam Cumhuriyeti bütün İslam dünyası için onur ve gurur kaynağı olarak kalacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu