Genel

Suriye başbakan yardımcısı: Bölgede güç dengesi korunmalıdır

Suriye başbakan yardımcısı bölgede güç dengesinin korunması zaruretini hatırlattı.

Suriye başbakan yardımcısı Kadri Cemil dün bu konuda yaptığı açıklamada, İsrail’in, Suriye de dahil tüm bölge ülkelerine tecavüzde bulunması tehlikesi her zaman var olduğunu ve bunun için bölgede güç dengesinin her zaman korunması gerektiğini söyledi.

Suriye askeri sanayisinin muhtelif askeri teçhizat üretecek konumda olduğunu belirten Kadri Cemil, ülkenin savunma sanayinin şu anda silahlı kuvvetlerin ihtiyacı olan teçhizatın önemli bir bölümü ürettiğini söyledi.

Suriye’nin halen Rusya’dan silah satın aldığını açıklayan Suriye başbakan yardımcısı, iki ülke arasındaki mevcut silah anlaşmasının krizden önceki döneme ait olduğunu ve rusya’nın bu hususta kendi taahhütlerini yerine getirdiğini söyledi.

Kadri cemil, Amerika’nın İsrail’e silah ve tçhizat satımını durdurması durumunda Suriye’nin de Rusya’dan silah satın alımını durduracağını söyledi.

Rusya dışişleri bakanı Lavrof, 2012 yılında yaptığı bir açıklamada Rusya’nın Suriye’ye yaptığı silah satışlarının Sovyetler birliği döneminde yapılan anlaşmalar uyarınca olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı