Genel

Suriye başbakan yardımcısı, Tahran oturumundan iyimser

Suriye başbakan yardımcısı Kadri Cemil, İran İslam cumhuriyetinin, Suriye krizinin çözümü için gösterdiği çabaların memnuniyet verici olduğunu söyledi.

İSNA’nın bildirdiğine göre; Suriye başbakan yardımcısı Kadri Cemil, gazetecilere yaptığı açıklamasında, İran’ın Suriye krizinin çözümü için gösterdiği çabaların memnuniyet verici olduğunu belirterek, Tahran’da yapılan Suriye ulusal diyalog toplantısına katılanların da, oturumun hedeflerine ulaşması için ortak çaba içerisinde olduklarını gördüklerini söyledi.

Suriye başbakan yardımcısı Kadri Cemil yaptığı açıklamasında Suriye dışındaki muhaliflerin oluşumuna temasla da, Suriye içerisindeki muhaliflerin, yabancıların çıkarları doğrultusunda hareket eden muhalif kesimlerin davranışlarına karşı olduklarını söyledi.

Suriye krizinde Fransa’nın üstlendiği role de temas eden Kadri Cemil, Fransa’nın, Suriye’de teröristlere silah ve para yardımı yaparak, yurt dışındaki muhaliflere meşruiyet kazandırmaya çalıştığını söyledi.

Bilindiği gibi İslami İran’ın başkenti Tahran’da “Suriye ulusal diyalog toplantısı”, ” şiddete hayır, özgürlüğe evet” söylemiyle yaklaşık 200 kişinin katılımı ile dün başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı