Genel

Suriye Başbakanı: Gerçekleri araştırıp aktaran medyayı takdir ediyoruz

Başbakan Vail Halaki, medya organlarının Suriye’deki olayları şeffaf, objektif ve doğru şekilde ele alması gerektiğini belirterek manipüle edilmiş medyanın Suriye halkına açılan küresel savaşın kollarından biri olduğunu belirtti.

Başbakan Halaki Almanya basın heyetiyle yaptığı görüşmede, gerçekleri araştıran ve Suriye’deki olayları doğru şekilde aktaran Avrupa ve dünya basınını takdir ettiğini belirterek objektif basının Arap ve batı ülkelerinin Siyonist, Amerikan ve Erdoğan örtüsüyle Suriye’ye Nusra Cephesi ve tekfirci teröristleri ithal ederek açtıkları savaşın gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya çalıştığına dikkat çekti.

Suriye halkına dayatılan zalim ekonomik yaptırımlara değinen Halaki, Suriye’deki demokratik sürecin eski ve köklü olduğunu, sürekli geliştirildiğini ifade etti.

Başbakan Halaki, hükümetin vatandaşların her türlü temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığına işaret ederek tekfirci silahlı terör gruplarının yıktıklarını yeniden imar etme çalışmalarının sürdürdüğünün altını çizdi.

Diğer yandan Alman heyet, Suriye’de yaşanan gerçeklerin manipüle edilip kamuoyuna çarpık şekilde yansıtıldığını söyleyerek silahlı terör gruplarıyla mücadelede ordu, halk ve yönetimin dayanışması gerçeğine gözleriyle tanık olduklarına dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı