Genel

Suriye başbakanı patlamaların yerini inceleyip yaralıları ziyaret etti

Suriye başbakanı Adil Sefer bugün sabah saatlerinde Perşembe günü çevre yolunun Kazzaz yol ayırımı yakınlarında meydana gelen ve yüzlerce insanın ölü-yaralı düşmelerinin yanında oldukça ciddi maddi hasarlara yol açan terör patlamalarının yerine giderek bölgedeki yıkım ve hasarı inceledi.

Bölgedeki hizmet kurumlarının yanında sivil yerleşim binalarında meydana gelen büyük yıkımı inceleyen Sefer; enkaz kaldırma ve onarım atölyelerinin çalışmalarını gözlemledi.

Başbakan Sefer; Yerel İdareler Bakanlığının yanı sıra Şam ve Şam Çevre Kent Valiliklerinden meydana gelen zararların sahiplerine karşılanması ve onarılması için derhal inceleme ve belirleme çalışmalarında bulunmaları talimatlarında bulundu. Sefer, ilgili kurumların yanında bölgede çalışan onarım ve restorasyon atölyelerinden de çalışmalarını hızlandırmaları ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaları direktiflerinde bulundu.

Başbakan Sefer ardından hain terör patlamalarında yaralananların tedavi gördükleri hastaneye giderek, yaralıları ziyaret etti. Yaralılara acil şifalar dileklerinde bulunan başbakan; hastane doktorlarından onların sağlık durumları hakkında bilgi alarak gereken tüm hizmetlerin karşılanması talimatlarında bulundu.

Yaralıların tedavi gördükleri Müctehid Hastanesine ziyareti kapsamında Başbakan Sefer; hastane yöneticileriyle bir araya gelerek hizmet niteliklerini geliştirmek ve genişletmek için gereken icraatlar ve destek hakkında bilgi aldı.

Başbakanın bu turuna Yerel İdareler Bakanı Ömer Ğalavanci, Sağlık Bakanı Vail el-Halaki ve Elektrik Bakanı İmad Hamis’in yanı sıra Şam ve Şam Çevre Kent valileri eşlik etiler.

Başbakan Sefer turu esnasında gazetecilere yaptığı açıklamada; terör eylemini hiç bir din yada insanlıkla bağdaşmayan bir vahşet olarak nitelendirdi.

Bu arada İçişleri Bakanlığı yayınladığı bildiride iki terör eyleminin bilançosuna işaret ederken; asker ve sivil vatandaşlardan olmak üzere 55 kişinin şehit düştüklerini, 15 ceset torbası dolusu ceset parçaları ve 372 kişinin yaralandığını belirtmişti. Bakanlık; 21 aracın kömüre dönüştüğünü, 105 aracın tamamen tahrip olduğunu, 78 aracın muhtelif düzeylerde hasarlara uğradığını, 400 evin yine farklı düzeylerde hasara uğradığını, civarda bulunan kamu ve özel mülklerde büyük maddi hasarların meydana geldiğine ifade etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı