FotoğraflarGenel

Foto:Suriye Başbakanı Şam’da meydana gelen bombalı eylemin yerini ziyaret etti

Başbakan Vail el-Halaki bu gün sabah saatlerinde; 05 Kasım Pazartesi günü Şam’ın Mezze Cebel /86/ Bölgesinde meydana gelen bombalı terör eyleminin yerine saha gezisinde bulundu.

Patlama yerinden basına açıklama yapan Başbakan Halaki; vahşi terör eylemi neticesinde hizmet şebekelerinde meydana gelen hasarın derhal tespit edilmesi ardından onarım atölyelerinin en kısa zamanda altyapıyı onaracağını belirtti. Halaki; hain eylemden zarar görenlerin ihtiyaçlarının karşılanacağını ve geçici barınak tein edileceğini söyledi.

Teröristlerin vahşi eylemlerinin Suriyelileri tutumlarından caydırmayacağını ifade eden Başbakan Halaki; kahraman Suriye ordusunun terörü kökten kazımakta olduğunu belirtti.

Başbakan Halaki; Suriye’nin tanık olduğu çatışmaların ordu ve halkın omuz omuza vermesi sayesinde son sürecine geldiğini söyledi.

Vatandaşların talep ve sorunlarını dinlemesi ardından Başbakan Halaki semtteki bazı işerlerini dolaşarak bölge ahalisinin teml ihtiyaç ve gereksinimlerinin temin edilip edilmediğini gözlemledi.

Başbakan Halaki’ye saha gezisinde Hizmet İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Yerel İdareler Bakanı Ömer İbrahim Ğalavanci eşlik etti.

Kendi tarafından Şam Valisi Büşr el-Sabban SANA’ya yaptığı açıklamada; bombalı terör eylemi neticesinde zarar gören altyapının 48 saat içinde onarılacağını ve yeniden hizmete gireceğini belirtti.

Vali el-Sabban; Valilik bünyesindeki onarım atölyelerinin evleri zarar gören vatandaşların evlerine dönmeleri için hasara uğrayan bu evleri onarma çalışmalarına başladıklarını açıkladı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu