Genel

Suriye başbakanı: Seçilecek meclis denetimde büyük rol oynayacaktır

Suriye başbakanı Adil Sefer Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı binasındaki seçim merkezinde oyunu kullanması ardından basına açıklama yaptı.

Sefer; yasama seçimlerinin tarihi bir sürece denk geldiğine işaret ederek, bu süreç içinde ekonomik, politik ve sosyal bir çok alanda kapsamlı reform adımlarının atıldığını ve atılmaya devam ettiğini söyledi.

Başbakan Sefer; Halk Meclisi seçimlerinin, politika çizgilerinin belirlenmesi, yasama ve denetleme alanlarında kendine has temel ve dayanakları olan bir parlamentonun yapılandırılmasında ulusal bir seçim olduğuna dikkat çekti.

Vatandaşları herhangi bir baskı yada dayatmalardan uzak bir şekilde kendilerini en iyi şekilde temsil edecek adayları seçmeye çağıran Sefer; yeni Halk Meclisinin denetim ve kontrolde büyük bir misyon üstleneceğine işaret etti.

Sefer; çok partili sistemin hükümet ve meclis çalışmalarında gayet olumlu ve büyük bir katkı sağlayacağına söyledi.

Suriye’nin kendisini hedef alan plan,komplo ve entrikalardan uzak bir şekilde kapsamlı reform programını hayata geçirme azim ve ısrarında olduğunun altını çizen Sefer; bir kısım tarafların Suriye halkının talep ve ideallerini gerçekleştirme yolunda reformların hayata geçirilmesi isteğinde olmadıklarını söyledi.

Başbakan Sefer; kurulacak yeni hükümetin seçim sonuçları ve yeni siyasi ortam ışığında teşkil edileceğini ifade ederek, yeni hükümetin çalışma programını meclise takdim edeceğini ekledi.

Bu arada Bakanlar Konseyi Genel Sekreteri Teysir el-Zoubi’de aynı merkezde oyunu kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu