Genel

Suriye Başbakanı: Yolsuzluk ve israf ile mücadelede taviz verilmemelidir

Suriye Başbakanı Vail el Halaki, Yerel İdare Bakanlığından yeni kurulacak petrol istasyonlarının mevkileri, kurulma ve hizmete başlama süreçlerini hızlandırmak amacıyla, Şam Valiliğine teslim etmesi talebinde bulundu.

Bakanlar kurulunun haftalık toplantısına başkanlık eden Halaki; bütün illerde yolsuzluk ve kanun ihlallerinin önlenmesi gerektiğine işaret ederek bunun için denetleme çalışmalarının sıklaştırılmasının önemini dile getirdi.

Bütün sektörlerde harcamaların rasyonelleşmesi gereğine dikkat çeken Halaki; yolsuzluk ve israfla mücadelede taviz verilmemesi gerektiğini belirtti.

Halaki; Suriye’yi hedef alan ve vatandaş ile devler kurumları arasındaki güveni sarsmaya çalışan dezenformasyon hamlesine karşı mücadelede Enformasyon Bakanlığına önemli bir rol düştüğünü ifade etti.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid el Muallim’in uluslararası alanda ve bölgede yaşanan yeni gelişmelere ilişkin ayrıntılı bir anlatım sunduğu toplantıda İç Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Hassan Macit vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya hizmet edecek yeni projeler hakkında bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı