GenelSuriye Düşmanları

Suriye Basını: Arap Birliği genel sekreteri Suud uşağıdır

Arap Birliği genel sekreterini ağır bir şekilde eleştiren Suriye basını, Suriye’ye askeri müdahale talebinde bulunan Arap Birliği Genel Sekreterin Suudi ve katar rejimlerinin uşaklığını yaptığını söyledi.

Fransa haber ajansının bildirdiğine göre Suriye Tışrin gazetesi, Nebil el-Arabi’nin tek kaygısının, dünya ülkelerini nasıl ve hangi yöntemlerle Suriye’ye askeri müdahale ve işgale yönlendirebilmek olduğunu bildirdi.

El-arabinin bu tutumunun Arap gayretine sığmadığını ve bunun da yeni bir davranış olmadığını, Suriye’nin başından beri aynı tutumda ısrar ettiğini hatırlatan Tışrin gazetesi, Nebil el-Arabi’nin Arabistan ve Katar’ın uşağı olduğunu ve bunun ödülünü de önceden aldığını yazdı.

Tışrin, hatta Amerika’nın bile Suriye ile ilgili siyasi çözüm bulunması önerisinde bulunduğu bir dönemde el-arabi ve Arabistan ve Katar gibi Arap rejimlerinin İsrail’in çözümü olan askeri güç peşinde olduklarını hatırlattı.

Suriye yönetiminin resmi organı el-Baas gazetesi ise el/Arabi’nin Katar emiri Hamed bin al-ı Sani’nin uşağı olduğunu ve Suriye konusunda askeri yöntemi savunduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı