Genel

Suriye birlikleri, teröristlere karşı operasyonlarını aralıksız sürdürüyor

Suriye ordu birliklerinin ağır darbeleri altında verdikleri büyük kayıpları telafi etmeye çalışan tekfirci ve hain teröristler bu kayıplarını telafi etmeye çalışırlarken, içine düştükleri şok ve panikle daha çok kayıp veriyor.

Suriyeli askeri kaynak; hava güçlerinin Hama kırsalında ‘Fetih Ordusu’na tabi komuta karargahları ve toplanma mevkilerini yoğun ateşe tutuklarını ifade etti. Kaynak; operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp araç, silah ve mühimmatlarının yok edildiğine dikkat çekti.

Öte yandan Dera Beled’in Becabice Semtinde ordu birliklerinin İsrail’den destek alan Nusra Cephesine ait siper ve toplanma merkezlerine karşı nitelikli operasyonlar gerçekleştirdiklerini açıklayan askeri kaynak; terörist ve cephane taşıyan 2 aracı tamamen imha ettiklerini söyledi.

Bu arada askeri bir kaynak Lazkiye kırsalının kuzeyinde geneli teröristlere karşı vatan ve vatandaşların güvenliğini savunan ordu birliklerinin Reşa Tepesi ve Nahşebba bölgelerinde askeri noktalara saldıran çetelere başarıyla karşı koyduğunu belirtti.

Şiddetli çatışmalarda aralarında yabancı ve saha komutanlarının bulunduğu çok sayıda teröristin öldürüldüğünü aktaran kaynak, bir zırhlı aracın imha edildiğini, bir tanklarının da tahrip edildiğini söyledi.

İdlib kırsalında da Suriye hava güçlerinin terör örgütlere yönelik hava operasyonları gerçekleştirerek Muarret el Numan, Temania ve Cercanaz bölgelerinde tekfircileri sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğrattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu