Genel

Suriye, BM’den terörist gruplarının cinayetlerine karşı acil girişimde bulunması istendi

Tekfirci terör gruplarının Suriye’nin Halep şehrindeki terör girişimlerinin tüm şiddetiyle devam ettiği bir sırada Suriye Dışişleri Bakanlığı tarafından BM Güvenlik Konseyine yazılan mektupta, konseyin tekfirci gruplarının cinayetlerine karşı acil girişimde bulunması istendi.

Reuters haber ajansının bildirdiğine göre, Suriye Dışişleri Bakanlığı dün söz konusu itiraz mektubunda, tekfirci terör gruplarının Halep’te onlarca Suriyeli sivilin ölmesine sebep olmasını kınayarak, bazı batılı ve Arap ülkelerinin silahlı terör gruplarına silah ve mali yardımlarını sürdürdüklerini vurguladı.

Suriye Dışişleri Bakanlığı ayrıca, batılı ve bazı Arap ülkelerin silahlı terör gruplarına desteklerini kesmemesi halinde, mevcut durumda Suriye krizinin siyasi yolla çözümünün oldukça zor olacağını belirtti.

Bilindiği gibi silahlı terör grupları geçtiğimiz Salı günü Halep’teki sivil yerleşim bölgesine havan topu saldırısı düzenlemiş ve söz konusu saldırıda 50’yi aşkın masum insan hayatını kaybederken, 100’ü aşkın sivil de yaralanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı