Genel

Suriye Cumhurbaşkan yardımcısı Faruk Eşşara:Hiç bir zaman anavatanımı terk etmeyi düşünmedim

Cumhurbaşkanı Yardımcısının ofisi bugün yayınladığı basın bildirisinde; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Faruk el-Şara’nın hiç bir zaman vatanı terk etme yada her hangi bir yere gitme düşüncesinde olmadığını belirtti.

SANA’nın bir nüshasını aldığı basın bildirisinde; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Şara’nın özellikle 10 Temmuz 2011 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararıyla Şam’da düzenlenen görüş alışverişi konferansı olmak üzere Suriye’de krizin başından beri kapsamlı diyalog aracılığı ile ulusal uzlaşmayı sağlama ve şiddete son verme amacıyla muhtelif taraflarla çaba harcadığı ifade edildi. Aynı zamanda Şara’nın bu çabalarında her hangi bir dış askeri müdahaleden uzak bir şekilde Suriye’nin toprak bütünlüğü, bölgesel selameti ve ulusal bağımsızlığının korunmasını hedeflediği eklendi.

Basın bildirisinde; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Şara’nın, el-Ahdar el-İbrahimi’nin BM’nin Suriye özel temsilcisi olarak atanması ve zor görevinin engelsiz bir şekilde başarılması için uluslararası güvenlik konseyinde birlik tutumunun sağlanmasına tutunmasından memnun olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu