GenelSuriye Dostları

Suriye cumhurbaşkanı adayı Hassan el Nuri çalışmalarını sürdürüyor

Suriye cumhurbaşkanlığı görevine aday Hassan el Nuri, Suriye’nin herhangi bir dış vesayet veya dış müdahaleden uzak bir şekilde yaşadığı demokratik havanın güçlü ekonomisi ve yönetim görüşleriyle güçlü bir vatana varmada yardımcı olacağını belirtti.

Nuri seçim programını sunmak için, Şam Ticaret Odası yönetim konsey Başkan ve üyeleri yanı sıra Şam ve Kırsalı Sanayi Odası yönetim kurulu Başkanı ile bir araya gelişinde, dünyada sosyalist ya da kapitalist ekonomilerin bulunmadığını ancak her devletin dünya ekonomi şartlarına göre değişen ekonomik planlarının bulunduğunu söyledi.

Nuri, Rusya, Çin, İran ve Malezya gibi çok sayıda ülkenin özgür ekonomi kavramlarını başarıyla uyguladıklarına dikkat çekti.

Nuri, Suriye’de geçmiş hükümetlerin “sosyal ekonomi”nin olmayışından dolayı ekonominin yönetilmesinde muvaffak olamadığına işaret ederek, devletin ülke ihtiyaçları gereğince ekonomi konusunda müdahale etme hakkına sahip olduğunu ifade etti.

Nuri, krizin zevale doğru ilerlediğini ve durumun yılsonu itibariyle şimdikinden çok daha iyi olacağını, birçok ülkenin de Suriye ile işbirliği yollarını değiştireceğine inandığını dile getirdi.

Nuri, Sayın Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın siyasi yönetim, ülkeyi ve ulusal ilkeleri korumadaki konumunda büyük çabalar sarf ettiğini, bu konuda kendisinin hiçbir itirazının bulunmadığını vurgulayarak Suriye Arap Ordusu ve yönetiminin bu uğurda oynadıkları büyük rolü takdirle karşıladığını ifade etti.

Şam Ticaret Odası Başkanı Gassan el Kılaa, zirai ve sanayi yönelimlere eğilimli bir ekonomik sisteminin varlığı önemine işaret ederek münasip kararların alınmasında karar sahiplerine yardımcı olacak ekonomik ve sosyal hayatın gerçeğini yansıtan beyanatların koyulması zorunluluğuna dikkat çekti.

Kendi yönünden Şam ve Kırsalı Sanayi Odası Başkanı Basil Hamvi, Suriye ekonomisi için yeni Pazar ve kapıların açılması için çalışmaların önemini belirterek, özel olarak sanayi sektörünün maruz kaldığı büyük zararın hacmine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı