Genel

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad güçlü halk desteğine sahiptir

Suriye dışişleri bakanlığı sözcüsü Cihad Mukaddesi, cumhurbaşkanı Beşar Esed’in Suriye halkı arasında büyük desteğe sahip olduğunu belirterek, Esed’in Suriye’de iktidarı sürdürmesinin normal olduğunu zira halkın büyük desteğine sahip olduğunu söyledi.

OTV kanalına demeç veren Mukaddesi, BM’ler eski genel sekreteri Kofi Annan’ın BM tarafından Suriye işleri özel temsilcisi olarak Suriye’de temaslarının başarılı geçtiğini ve Şam’ın gerekli her türlü işbirliğini yaptığını hatırlatarak, “Suriye meselesi son derece karmaşıktır ve Annan’ın netice alması için de uluslar arası işbirliğinin olması gerekir” dedi.

Mukaddesi, Suriye’de muhaliflerin ve hükümet taraflarının oranlarını ise çok ciddi olarak nitelerken, her halükarda Suriye’yi sebata götürecek olanın ise Beşşar Esad olduğunu, zira Beşşar Esad’ın bunun için gerekli halk desteğine sahip olduğunu dile getirdi.

Öte yandan İngiltere’de yaşayan Suriyeliler, dün Londra’da gösteri yaptılar.

Londra’da Suriye büyükelçiliği binası önünde bir araya gelen Suriye yönetimi taraftarları, Beşşar Esad ile ve aynı zamanda ülkede devam eden reform sürecine desteklerini bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı