Genel

Suriye cumhurbaşkanı yardımcısı Ürdünlü heyet ile görüştü

Suriye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Necah Attar; bugün milletvekili, düşünür, siyasetçi ve avukatlardan oluşan Ürdünlü dayanışma heyetiyle bir araya geldi. Atar, Suriye’nin maruz kaldığı komplo ve saldırıların sadece Suriye’yi değil bütün Arap ulusunu parçalamayı hedeflediğini dile getirdi.

Suriye’nin hedef alınmasının direnişi vurmayı amaçladığını vurgulayan Neccah; Suriye’nin, halkının birlik ve bütünlük içerisinde vatanseverlik ve vatanın inşası düşüncesine sımsıkı kenetlenmesiyle her krizi aşacak güç ve iradeye sahip olduğunu ifade etti.

Suriye düşmanlarının ve onlara bağlı muhaliflerin reform istemediklerine dikkat çeken Attar; büyük bir mücadele ve direnişle vatan topraklarından temizlenen sömürgecileri bu topraklara yeniden davet edenlerin vatan evladı olmadığını belirtti.

Gerek Ürdün’de gerekse diğer Arap devletlerinde Suriye ile ilgili halk tutumlarını övgüyle anan Attar; bu tutumların Suriye’nin direnişi ve Arap ulusunu kucaklayan misyonunun bir meyvesi olduğunu kaydetti. Öte yandan bu ziyaretin başka bir ülkeye ziyaret olmaktan çok Ürdün’ün güney bölgelerinden kuzey bölgelerine bir ziyaretten ibaret olduğunu belirten Ürdünlü heyet üyeleri; bu toprakların ve bu topraklarda yaşayan halkın bir bütün olduğunu ve bu bütünün bir tarafı olan Suriye’nin çıkarlarına hizmet edecek her şeyin aynı zamanda Ürdün’ün çıkarlarına hizmet edeceğini dile getirdiler.

Suriye’de yaşanan gelişmeleri dikkatle takip ettiklerini anlatan heyet üyeleri; yaşanan olayların ilk başladığı dönemlerde de Suriye’yi bir kere ziyaret ettiklerini ve burada yaşananların komplodan başka bir şey olmadığına tanık olduklarını beyan ettiler.

Halk meclisi seçimlerini ilgiyle izlediklerini belirten heyet üyeleri; Suriye halkının bu seçimlerle, komplo karşısında reform ve inşayı seçtiğini yeniden ifade ettiğine değinerek Suriye halkının vatanseverlik ve iradesiyle bütün komplo ve saldırıları hezimete uğratabileceğine inandıklarını vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu