Cinayet ve Katliamlar

Suriye de Annan Planını Başarısızlığa Uğratmak İsteyen Teröristler,Halkı Katletmeye Devam Ediyor.7 Şehid! 30 Yaralı

Silahlı terör grupları sivil vatandaşlar, ordu ve asayiş güçleri, kamu ve özel mülklere yönelik saldırı eylemlerini tırmandırmaya devam ediyor.

Eli kanlı teröristlerin Rakka ile Halep otoyolu üzerinde askeri bir araca bombalı saldırıda bulunması sonucunda araçta bulunan bir subay şehit düştü 42 subay da yaralandı.

Resmi bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada terör saldırısında Çavuş Muhammed Abdülhamit el-Ar’ın şehit düştüğünü ve 42 subayın yaralandığını beyan etti.

Subayları taşıyan orduya bağlı aracı hedef alan el yapımı bombanın 50 kg ağırlığında olduğunu belirten kaynak; ayrıca uzaktan patlatılmak üzere hazırlanmış 50’şer kg ağırlığında el yapımı iki bombanın da bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

Halep’te Arabayı Taradılar

Teröristlerin Halep Kentinin Leyrmon Bulvarında bir arabaya açtıkları ateşte iki kişi şehit düştü, bir kişi de yaralandı.

SANA Muhabiri; teröristlerin açtıkları ateşte Astsubay Üstçavuş Hamit Muhammed Musa ve sivil personel Abdullah el-Tavil el-Muhammed’in şehit düştüklerini, Astsubay Üstçavuş Asaad Kazaklı’nın yaralandığını aktardı.

Teröristler İdlib Kırsalında Buğday Yüklü Treni Hedef Aldılar

Bu arada teröristler; ekmek yapımında kullanılacak buğdayı taşımakta olan bir treni İdlib kırsalına düşen Mehmabel ve Beşmaron bölgeleri arasında el yapımı bir bombayla hedef alarak trenin devrilmesine ve büyük maddi hasarın meydana gelmesine yol açtılar.

Demir Yolları Kamu Kurumu Genel Müdürü Corc Mukaberi SANA’ya yaptığı açıklamada teröristlerin yerleştirdiği el yapımı bombanın patlamasının demir yolunun 75 metresinin tahrip olmasına ve buğday yüklü trenin devrilmesine neden olduğunu ifade etti.

Patlamada tren ekipmanından 6 kişinin yaralandığına işaret eden Mukaberi; bu terör saldırısının yol açtığı maddi hasarın on milyonlarla ifade edilebileceğini kaydetti.

Bilineceği gibi teröristler daha öncede aralarında 500 kişiyi taşıyan bir yolcu treni dahil olmak üzere birçok kere demir yolları ve trenleri farklı bölgelerde hedef alarak can ve mal kaybına neden olmuşlardı.

Ulusal Deneyim ve Kadroları Hedef Alma Eylemlerini Sürdürüyorlar

Öte yandan eli kanlı teröristler, ulusal deneyim ve kadroları hedef alan çirkef eylemlerini sürdürerek Bilimsel Araştırmalar Merkezinde çalışan görevlileri Homs’tan Hama’ya taşıyan bir servis aracına saldırdılar.

Yetkili bir kaynak; Homs kırsalında düşen Muhtariye Köyü yakınlarında gerçekleşen hain terör saldırısında merkezde çalışan Hassan Selim Ali ve Yaser Selman el-Dehhan adlı iki görevlinin şehit düştüklerini, 10 görevlinin de yaralandığını belirtti.

Aynı çerçeve altında teröristler Homs İlindeki Baas Üniversitesi Tıp Fakültesinde Prof Dr İsa Musa’ya suikast düzenledi.

SANA Muhabiri; teröristlerin Prof Dr Musa’ya Homs Kentinin bir semtindeki evi önünde pusu kurduklarını, işine gitmek üzere evinden çıkmasıyla taramalı silahlarla ateş açıp şehit ettiklerini aktardı.

Teröristler Hama kırsalında ise Ğab Bölgesi Haküre Beldesindeki görevlerine gitmeleri esnasında iki öğretmen ve onları götüren minibüs şoförünü kaçırdılar.

SANA Muhabiri; Öğretmen Muhsin Yusuf Hazzam, Öğretmen Nezih Hikmet Ali ve minibüs şoförü Nayif Yakup Ebu Deyyub’un beldeleri Şatha ile Haküre Beldeleri arasında seyir ettikleri sırada silahlı bir terör grubu tarafından kaçırıldıklarını söyledi.

Kafasına Kurşun Sıkıp Parka Atmışlar

Öte yandan güvenlik birimleri Hama Kentindeki spor stadyumunun güneyinde düşen Hişam Busayla Parkında cansız bir beden buldu.

Bulunan cansız bedenin kırklı yaşlarda bir erkeğe ait olduğu ve başından aldığı kurşun isabeti nedeniyle vefat etmiş olduğu bildirildi.

Dera Kırsalında Karakola Saldırdılar

Silahlı teröristler dün Dera kırsalı Ezra Bölgesinde düşen Cedel beldesinde polis karakoluna muhtelif tür silahlarla saldırdılar.

Saldırıda karakol mürettebatından Polis Fadi Muhammed Salih yaralandı.

İşkenceyle Öldürüp Tarım Arazisine Gömdüler

Öte yandan güvenlik birimleri; 43 yaşındaki Ali el-Tirk adlı vatandaşın cansız bedenini Dera kırsalı Doğu Ğariye Bölgesinde tarım arazisi içinde toprağa gömülü olarak buldu.

Silahlı teröristlerin bir kaç gün önce Kerk Beldesinden kaçırdıkları el-Tirk’in cansız bedeninde işkence ve tenkil izleri bulundu.

Asayiş Mensuplarına Suikast Eylemi

Diğer yandan teröristler Deyrezzor iline bağlı Meyadin Bölgesinde asayiş gücü mensubu Astsubay Çavuş Fadi Sarım’a suikast düzenledi.

Deyrezzor İline bağlı Albukemal Kentinde ise keskin nişancı bir terörist Astsubay Üstçavuş Hüseyin el-Sermini’ye suikast düzenledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu