Cinayet ve Katliamlar

Suriye de ki Teröristlerin Vahşi Saldırısında Onlarca Kişi Şehid Oldu,Onlarcası da Yaralandı.

Sivil insnalara karşı sürdürdükleri suç ve cinayet eylemleri dizisinde teröristler bugün Şam kırsalında düşen Erbin Bölgesinde dehşet verici bir cinayet işleyerek üçü aynı aileden olmak üzere 4 kişiyi soğuk kanlılıkla katlettiler.

İl Emniyet Müdürlüğünden SANA’ya konuşan bir kaynak; silahlı ve yüzleri örtülü iki teröristin söz konusu dört vatandaşa yoğun bir şekilde ateş açtıklarını söyledi.
Kaynak; teröristlerin yandaş medyalarında kullanarak ordu ve güvenlik güçlerini suçlamakla birlikte provokasyonda bulunmaları için işledikleri çirkef cinayeti görüntülediklerine dikkat çekti.

Kaynak öldürülen vatandaşların Halep kırsalında düşen Menbec bölgesinden İsa Osman, Musa Osman ve eşi Süteyra Abdülkadir el-Şeyh’in yanı sıra; Deyrezzor ilinden emekli Astsubay Emir Osman olduklarını açıkladı. Aynı kaynak; Emir Osman’a ait cesedin Erbin Mezarlığı yakınlarında anayola atılmış olarak bulunduğunu ekledi.

Türkmen Barih Köyüne Hain Saldırı

Gecenin geç saatlerinde ise gözü dönmüş teröristler Halep kırsalında düşen Türkmen Barih Köyüne silahlı saldırıda bulunarak iki aileye karşı katliamlarda bulundular.

Resmi bir kaynak SANA Muhabirine açıklamasında; eli kanlı teröristlerin köyde Abdülmecit ve Bereket ailelerine ateş açtıklarını ifade ederken terör ateşinde aynı aileden 3 kardeş, iki çocukları ve bir kuzenlerinin şehit düştüklerini belirtti. Kaynak, saldırıda 9 kişinin daha yaralandığını, 12 kişinin kaçırıldığını ve iki evin kundaklandığını ekledi.

Arabalarla gelen saldırgan teröristlerin her taraftan saldırdıklarına ve ateş açtıklarına işaret eden kaynak; terör ateşinde Salih oğlu Abdülmecit Abdülmecid (69), Salih oğlu Abdülalim Abdülmecid (62), Salih oğlu Muhammed Sait Abdülmecid Bereket (60), Abdülmecid oğlu Salih Abdülmecid (45), Abdülalim oğlu Abdullah Bereket (22) ve Hüseyin oğlu Abdülmecid Abdülmecid’in (60) şehit düştüklerini ifade etti.

Okul Müdürüne Bombalı Suikast

Öte yandan teröristler ulusal deneyim ve kadroları da hedef almaya devam ederek Halep Kentinde bir okul müdürüne bombalı suikast eyleminde bulundular.

Halepli bir kaynak; tröristlerin Halep Kentinin Hanano Semtinde Cabir Bin Hayyan Okulunun Müdürü Muhammed el-Freyc’in evi önünde park etmiş olduğu arabasının altına bomba yerleştirdiklerini ifade etti. Kaynak Freyc’in sabah saatlerinde işine gitmek için arabasını çalıştırmasıyla arabanın infilak ettiğini ve kendisinin şehit düştüğünü söyledi.

Cami Yakınlarına Bomba Koydular

Öte yandan bomba imha ekipleri; teröristlerin Hama Kentinde devlet hastanesinin doğusunda düşen Mahmut Osman Camisi yakınlarında ve Cela Caddesinde yerleştirdikleri iki bombayı etkisiz hale getirdiler.

Resmi bir kaynak; etkisiz hale getirilen iki bombanın uzaktan kumandalı bir cihazla patlatılmak üzere yol geçen arabaları ve sivil vatandaşları hedef almak için koyulmuş olduklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu