Genel

Suriye Değişim ve Kurtuluş Halk Cephesi seçimleri değerlendirdi

Bir dizi muhalif partiden oluşan Değişim ve Kurtuluş Halk Cephesi bugün Pazartesi günü düzenlenen Halk Meclisi seçimlerine ilişkin tutumunu açıklamak amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Cephe Başkanı Kadri Cemil, Cumartesi günü seçim sonuçlarını incelemek, Halk Cephesi ve adaylarının performansını değerlendirmek ve seçimlere ilişkin nihai tutumunu kararlaştırmak amacıyla olağanüstü bir toplantı düzenleme çağrısı yaptı.

Halk Cephesinin seçimlere bu sürecin başlangıç noktası oluşturması ve ülkedeki siyasi süreci ciddi anlamda tamamlaması nedeniyle katıldığını ve ulusal diyalogun başlatılmasına katkıda bulunmak istediğini bildiren Cemil, seçim sonuçlarının cephe adaylarının birçoğunun ilerleme kaydedip başarılı olduğunu, bir kısmının da başarıya yaklaştığını gösterdiğine değindi.

Cemil; cephenin baştan beri seçim sistemine karşı tutumunu hatırlatarak, meclise girmeleri ardından bu sistemi değiştirmek için çabalar harcayacaklarını söyledi.

Değişim ve Kurtuluş Halk Cephesi Başkanı, seçimlerin halkın cephenin gündeme getirdiği programın etrafında birleştiğini ve desteklediğini gösterdiğine işaret ederek halk desteğinin oylamaya nasıl yansıdığını inceleyeceklerinin altını çizdi.

Cemil seçimlerde zorluk ve ihlallerin yaşandığını belirterek cephenin tüm adaylarından yargı otoritelerine sunulmak üzere gözlemlerini belgelemelerini istedi.

Diğer yandan Değişim ve Kurtuluş Halk Cephesi Başkanlığı üyesi Adil Naise, seçim sürecine ilişkin gözlemlerini aktararak seçimleri gerçek anlamda pratikte uygulanan ilk sınav olarak nitelendirdi.

Cephe Yönetimi üyesi ve Suriye Milli Sosyal Partisi üyesi Abdülkadir Ubeyd ise, partinin değişim olacağı umuduyla cepheyle birlikte siyasi sürece katıldığını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı