Genel

Suriye devlet yetkilileriyle muhaliflerin! ilk oturumu sona erdi

Cenevre’de İbrahimi’nin moderatörlüğünde bir araya gelen Suriye devleti ve muhalefet delegelerinin görüşmelerinin ilk oturumu sona erdi

Suriyeli taraflar bir araya geldi. Birleşmiş Milletler (BM) Suriye özel temsilcisi Lehdar el İbrahimi moderatörlüğünde bir araya gelen Suriye muhalefeti ve Suriye devlet delegasyonu toplantısının ilk oturumu sona erdi.

İlk oturumda ülkedeki siyasi durum ve iç savaş konuşuldu. Oturumun açılış konuşmasını yapan İbrahimi 30 dakikalık bir konuşma yaptı.

Taraflar toplantı odasına ayrı kapılardan giriş çıkış yaptılar. İkinci oturumun saat 15.00 civarında başlaması bekleniyor.

İbrahimi; görüşmelerin ilk iki gününün Hama’da sivillerin etrafındaki kuşatmanın kaldırılması, yerel ateşkesin sağlanması ve insani yardımların geçişine izin verilmesi konuları etrafında şekilleneceğini ifade etti. Fakat görüşmelerdeki asıl merkezin 3 yıldan bu yana devam eden iç savaşın çözümü olması gerektiğini belirten İbrahimi, bu görüşmeler Cenevre 1 temelinde gerçekleştirilen siyasi görüşmelerdir dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı