GenelSuriye Dostları

Suriye dışındakilerin aşiretler yada Suriyeliler adına konuşma hakları yoktur

Suriye’deki Aşiretler Topluğu dün Şam’daki Dama Rose Otelinde düzenledikleri basın konferansında; sadece ve sadece Suriye’dekilerin aşiretleri temsil edebileceğini vurgularken, yurtdışında bulunanların aşiretler yada tüm Suriyeliler adına konuşma haklarının olmadığına vurgu yaptılar.

Aşiretler Topluluğu basına dağıttığı bildirgede Suriye’deki aşiretlerin; Suriyelilerin kanlarını akıtan ve silahlı terör gruplarıyla işbirliği içinde olanları halkın yada aşiretlerin temsilcileri olarak kabul etmelerinin hiçbir şekilde mümkün olmadığını ifade etti.

Topluluk bildirgesinde Suriye Aşiretleri ve Kabilelerinin; Suriye Arap Cumhuriyeti hükümetinin Cenevre II Konferansına katılmak için belirlediği heyete kendilerini temsil etmesi için tam yetki verdiklerini belirtti.

Terör gruplarının Suriye’de işledikleri vahşet, yıkım ve ölümlere dikkat çeken Topluluk; uluslar arası tüm medya araçlarının yanı sıra örgüt ve kurumları Suriye’de yaşananlara objektif ve dürüst bir şekilde yaklaşmalarına çağrı yaptı.

Topluluk bildirgesinde; Suriye’nin tanık olduğu krizden çıkışın sadece ve sadece Suriye halkının elinde olduğuna işaret ederek, bu bağlamda her hangi bir dış müdahaleyi reddettiklerini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı