Genel

Suriye dışişleri bakanlığından Hama ve Deyrizzur’daki terör saldırılarına tepki

Suriye dışişleri bakanlığı Deyrizzur ve Hama’da bir otobüs, birkaç tanker ve araca düzenlenen terör saldırılarını şiddetle kınadı.

Suriye’nin resmi Sana haber ajansının bildirdiğine göre Suriye dışişleri bakanlığı yayınladığı bildiride Siyonist rejimin Suriye topraklarına düzenlediği saldırılarla eş zamanlı olarak gerçekleşen Hama ve Deyrizzur’daki terör saldırılarının, terörist gruplarla Siyonist rejim, Amerika ve Türkiye arasındaki ilişkileri ortaya koyduğunu belirtti.

Düşmanların Suriye’de barış ve huzurun sağlanmasını engelleyerek, krizin devam etmesini istediğine değinilen bildiride, oysa Suriye halkı ve yönetiminin eskiden olduğu gibi düşmanların komploları karşısında direnerek Suriye egemenliği ve toprak bütünlüğünü korumaya devam edeceği vurgulandı.

Pazartesi günü Suriye’nin Hama eyaletinde bir yakıt tankeri ve bir otobüse düzenlenen terör saldırısında 9 kişi hayatını kaybederken, 4’ü de yaralanmıştı. Geçen Çarşamba günü ise Deyrizzur- Tedmer güzergahında bir otobüsün teröristler tarafından hedef alınması sonucu en az 25 Suriye’li sivil hayatını kaybederken 8’i de yaralanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu