GenelSuriye Düşmanları

Suriye düşmanları ülkede yaşanan olayları abartarak çarpıtıyorlar

Suriye’nin Dera Kentini ziyaret etmekte olan İranlı basın heyeti; tutumlarını ve bölgedeki misyonunu sabote etme amacıyla Suriye’nin maruz kaldığı planları kınayarak özellikle bir kısım Arap kanalları başta olmak üzere Suriye ve halkına karşı yürütülen medya savaşının hacmini garipsediğini ifade etti.

İran Enformasyon Bakanlığında Dış Basın Müdürü ve Suriye’yi ziyaret etmekte olan İranlı basın heyeti başkanı Muhsin İmami Suriye düşmanlarının ülkede yaşanan olayları müthiş bir şekilde abarttıklarını ve gerçekleri çarpıttıklarını ifade etti.

İmami İranlı basın heyetinin; silahlı terör gruplarının Dera’da bulundukları eylemler neticesinde meydana gelen müthiş yıkım ve terörün kalıntılarını bizzat gördüğünü belirtirken, tüm bunların Suriye’ye karşı yürütülen planların büyük boyutları bulunduğunu ve ülkeyi yıkmayı hedeflediğini gösterdiğine dikkat çekti.

Suriye’nin maruz kaldığı komplo nedeniyle çok sayıda can kaybettiğini, kamu ve özel mülklerinin büyük zarara uğradığına işaret eden İmami; fakat bunların Suriye halkı için oldukça önemli bir deneyim teşkil ettiğinin altını çizdi. İmamı; Suriye halkının, tüm bu hırçın saldırı ve planlarla ülkeyi parçalama amacıyla her daim çaba harcayan düşmanların bulunduğunu anlaması önemine işaret etti.

Silahlı terör gruplarına ilaveten arkalarındaki güç ve medya kanallarının durumları provoke etme ve kaos yaratma çabalarına rağmen Dera’da güvenlik ve istikrara tanık olduklarını ifade eden İmami; Dera’da dolaşmalarıyla gördükleri gerçeklerin Suriye hükümeti ile halkı arasında bölünmenin bulunduğunu lanse etmeye çalışan medya haberlerinden çok farklı olduğunu belirtti. İmami; gördükleri gerçeklerin, hükümet ve halkın mevcut krizi aşmada ortak isteklerini ve çabalarını kanıtladığına işaret etti.

İranlı Yarı resmi Mahr haber ajansı edit müdürü Hasan Hani; batı medyasının kasıtlı dezenformasyonu nedeniyle Dera’da farklı güvensiz ve istikrarsız bir durum beklediğini ifade ederken, ziyarette bulunması bir çok bölgesini dolaşması ve gerçekleri kendi gözleriyle görmesi ardından Suriye ve halkına karşı yürütülen hırçın medya savaşının boyutlarını daha iyi bir şekilde idrak ettiğini söyledi.

Hani; Dera’da dolaştığı ve gördüğü kadarıyla yaşamın normal seyrinde olduğunu, insanların da günlük işleriyle meşgul olduklarını ifade etti.

Silahlı terör gruplarının sabotaj ve kundaklama eylemlerinde bulundukları hizmet kurumlarının restore edilmeleri ve yeniden hizmete açılmaları bağlamında hükümet tarafından ciddi bir çabaya tanık olduğunu söyleyen Hani; krizi aşmada hükümet ve halk arasındaki sıkı bağlantıyı somut bir şekilde gördüğünü ekledi.

Diğer yandan İranlı basın heyeti Dera ziyareti sırasında Dera Valisi Muhammed Halit el-Hanus ile bir araya geldi.

Görüşmede Vali Hanus; Suriye’nin maruz kaldığı planların boyutlarına ilaveten provokatör medyanın Suriye ve halkını hedef alan savaşına ışık tuttu.

İranlı basın heyeti ardından silahlı terör gruplarının yıkım ve kundaklama saldırılarına maruz kalan kamu ve özel mülkleri inceledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı