Genel

Suriye ekonomisi iyileşme sürecine girmiştir

Suriye Ekonomi ve Dış Ticaret Bakanı Hemmam el Cezairi ve Güney Afrika Cumhuriyetinin Şam Büyükelçisi Şavn Binvildet iki ülke arasındaki işbirliği ufukları ve olanaklarını inceledi.

Görüşmede iki taraf iki ülke arasındaki işbirliğini aktifleştirmek amacıyla ortak projeler hazırlama ve kısa vadede uygulanması için uygun bir mekanizma oluşturulması konusunda anlaştı.

İki ülkedeki özel sektör aktörlerinin iletişimlerinin aktifleştirilmesi gereğine işaret edilen toplantıda, ayrıca iki ülke arasında ticari hareketliliği canlandırmak ve iki ülkenin ürün ve mallarının ticari alışverişini kolaylaştıracak hukuki zeminin hazırlanmasının önemi vurgulandı.

Suriye ekonomisinin iyileşme sürecine girdiğini ifade eden Cezairi, önümüzdeki süreçte ekonomi sektörünün gerçek ve somut bir şekilde büyümeye devam edeceğini ve genel olarak enerji sektörüne odaklanılacağını ibraz etti.

Suriye’de yaşanmakta olan koşulların karşılıklı ziyaretleri gerekli kıldığını ifade eden Büyükelçi Binvildet, karşılıklı sürdürülecek ziyaret ve görüşmelerin iki ülke arasındaki işbirliği ve ilişkileri daha üst bir aşamaya taşıyacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu