Genel

Suriye elektrik bakanlığı kesinti sürelerini azaltmak için yoğun çaba harcıyor

Suriye Elektrik Bakanı İmad Hamis; bakanlığın elektrik kesinti sürelerini azaltmak için yoğun bir şekilde çalıştığına işaret ederek ülkede yaşanan krizin elektrikte tasarrufu dayattığını ve bu sürecin aşılması için büyük bir çaba harcanmasını gerektirdiğini beyan etti.

Elektrik Kamu Kurumuna bugün bir ziyaret düzenleyen Hamis; ülkede genel olarak elektrik sektörünün iyi durumda olduğuna işaret ederek elektrik saatlerinin elektronik yöntemle okutulması sisteminin abonelerin büyük bir bölümüne uygulanmaya başlandığını ve bu sistemde hata ihtimalinin çok daha düşük olduğunu dile getirdi.

Ziyaret sırasında kurumda herhangi bir müracaat amacıyla bulunan vatandaşlarla da bir araya gelen Hamis; kurum çalışanlarına, vatandaşlara mümkün olan en kaliteli hizmeti sunmak için bütün imkânlarını kullanma çağrısında bulundu.

İlgili taraflara elektrik sektöründe gelişim ve ilerlemeyi pekiştirmek amacıyla uzun süreli stratejik bir plan hazırlamaları çağrısı yayan Elektrik Bakanı; Şam ve Haseke elektrik müdürlerinin elektrik kamu kurumuna olan borçlarından, ödeme imkânları olmadığı göz önünde bulundurularak, muaf edildikleri kararını ilan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı