Genel

Suriye elinde kimyasal silah olsa dahi kullanmayacağını bir kez daha açıkladı

Suriye Dışişleri Bakanlığı, ülke şartları ne olursa olsun kendi halkına karşı asla kimyasal silah kullanmayacaklarını ilan etti.

Suriye Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un iddialarına tepki olarak “Şam Hükümeti bugüne kadar direkt veya Rusya’yla BM Teşkilatı kanalıyla dolaylı olarak, elinde kimyasal silah olsa dahi ve bu ülke hangi şartlarda olursa olsun kendi halkına karşı asla o silahları kullanmayacağını defalarca ilan etmiştir” dedi.

Suriyeli bu yetkili ayrıca “Suriye Hükümeti ve halkı halihazırda bu ülkeyi ABD başta olmak üzere belli bir kaç ülke tarafından destek alan teröristlere karşı savunmakta” diye vurguladı.

Söz konusu yetkili ayrıca “ABD’nin bu tür iddiaları ortaya atma konusunda iyi bir geçmişi olmamasına rağmen Suriye Dışişleri Bakanlığı, Washington’un bu şekilde kışkırtmalarda bulunmasını kınıyor” diye konuştu.

ABD daha önce en son, Irak’ta toplu imha silahları bulunduğunu iddia ederek bu iddiasını Irak’a askeri saldırı düzenlemek için kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı