Genel

Suriye, Emperyalizmin hegemonyasına karşı mücadele eden halklar adına savaşıyor

Dünya Barış Konseyi; Batılı ve Arap devletlerin desteği ile maruz kaldığı hırçın terör saldırısı karşısında Suriye devleti ve halkıyla tam dayanışmasını belirtti.

Konsey Başkanı Socorro Gomes Konseyin dün Venezüella’nın başkenti Karakas’ta düzenlediği oturumda yaptığı konuşmada; Suriye’nin, emperyalizme karşı mücadele eden tüm dünya halklarının adına savaştığına dikkat çekti.

Suriye halkının iki yıldan fazla bir süredir vatanını ve egemenliğini koruma mücadelesi verdiğine vurgu yapan Gomes; Suriye ve halkıyla dayanışmayı vurgulamak için mevcut koşullar içinde Konseyin Suriye’de toplanması temennisini ifade etti.

Gomes Suriye ve halkıyla dayanışmayı ilan etmek için Brezilyalı büyük bir heyetin Suriye’yi ziyaret etmekte olduğuna işaret ederken, tüm dünyanın geleceğinin Suriye’de belirlenmekte olduğunu söyledi.
Dünya Barış Konseyi Başkanı Gomes; dünyadaki emperyalist ve sömürücü güçlerin kendilerine boyun eğecek ve itaat edecek yönetimler dayatmaya çalıştığına dikkat çekti.

Suriye hükümetinin Batının talimatlarıyla Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye yönetimlerinin finansörleriyle toplanıp gönderilen kiralık ve tekfirci teröristlere karşı mücadelesine dikkat çeken Gomes; bu bağlamda Suriye hükümetini desteklemenin gereğini belirtti.

Gomes; Batının bu süreç içinde taktiklerini değiştirmeye çalıştığına işaret ederken, hedeflerinin ise aynı olduğuna dikkat çekti.

Bir Yorum

  1. Suriye Devletine Bari$ ödülü verilmeli terör cetelerini derhal ülkeden cikartilip zarari tanzim edilip özür dilenmeli hemde derhal.Abd ve Bati körfezin insan haklari sicili kötü gerici iktidarlarini kinamali yaptirim uygulamalidir.Suriyenin kahraman ordusuna yatip kalkip $ükür namazi kilinmali.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı