Genel

Suriye enformasyon bakanı: Cenevre 2 müzakerelerinin sonucu referanduma sunulacak

Suriye enformasyon bakanı Umran Zoubi, Cenevre 2 Konferansı’nda alınacak her türlü kararın halkın görüşüne sunulmak üzere referanduma götürüleceğini söyledi.

SANA haber ajansının bildirdiğine göre, Zoubi, Cenevre’deki Suriye heyetinin, görüşmelerde her türlü konuyu masaya yatırma yetkisine sahip olduğunu ve konferansta alınacak her türlü kararın Suriye halkına götürüleceğini, halkın da bu kararı ya kabul edeceğini ya da etmeyeceğini söyledi.

Zoubi, Suriye’nin sorunun siyasi yolla çözümüne inandığını belirterek, ‘elbette bu karmaşık bir mesele ve zamana ihtiyaç vardır ve Suriye’nin bütün çabası da bu doğrultuda sonucun alınması içindir’ diye konuştu.

Suriyeli bakan, teröristlere yönelik bölge ve bölge dışı güçlerin yardımlarına da temasla, bu doğrultuda başta Suudi Arabistan olmak üzere bir çok ülkeyi suçlarken, Suudi yönetiminin teröristlere yönelik her türlü desteği kesmesi gerektiğini söyledi.

Zoubi ayrıca Türkiye hükümetinin Suriye halkına karşı vahşet işleyen teröristlerin önünde kapılarını ve topraklarını kapatması gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu