GenelSuriye Dostları

Suriye Enformasyon Bakanı, İran Kültür Bakanı ile görüştü

Suriye Enformasyon Bakanı Omran el Zoubi, İran İslami İrşat ve Kültür Bakanı Ali Cenneti ile bir araya gelerek iki ülke arasında enformasyon ve habercilik alanlarında işbirliğini geliştirme olanaklarını inceledi.

Tekfirci terörist düşüncelere karşı mücadelede basın ve medyanın etkisine dikkat çekilen görüşmede iki taraf basın ve enformasyon alanında işbirliğinin pekiştirilmesi yönündeki istek ve iradelerinin altını çizdiler.

Medya kurumları ve çalışanlarının defalarca terör saldırılarına hedef olduklarını ve çok sayıda şehit verildiğini dile getiren Zoubi; İran’ın savaş dönemi gazeteciliğinde ciddi deneyimleri bulunduğunu Suriye’nin de teröre karşı mücadelede bu deneyimlerden faydalanabileceğini ifade etti.

Suriye Arap Ordusunun teröre karşı sağladığı başarılara dikkat çeken Zoubi, Suriye halkı, ordusu ve yönetiminin birlik ve bütünlük içerisinde sergilediği direnişin şanlı bir zaferle taçlandırılacağını vurguladı.

İki ülke arasında basın alanında işbirliği protokolü imzalanmasının önemine işaret eden Zoubi, böyle bir protokolün bölgeyi hedef alan saldırı ve tehditler karşısında iki ülkenin işbirliği ve ilişkilerini güçlendireceğinin altını çizdi.

Öte yandan Suriye’yi kan gölüne çeviren terörün, destekçileri ve finansçılarına bir felaket olarak geri dönüş yapacağını dile getiren Cenneti, 4 yılı aşkın bir süredir Suriye’yi hedef alan vahşi terör savaşı karşısında izlediği strateji ve bilgeliği nedeniyle Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’a takdirini övgülü cümlelerle ifade etti.

Suriye’de teröre karşı verilen mücadelenin mutlak sonucunun zafer olduğuna inandığını vurgulayan Cenneti, İran’ın daha öncesinde olduğu gibi bundan sonra da her zaman Suriye yönetimi ve halkının yanında olacağını ibraz etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu