Genel

Suriye Enformasyon Bakanı: Şehitlik yüce bir değerdir

Suriye Enformasyon Bakanı Omran Zoubi, şehitliğin yüce bir değer olduğunu ve şehidin yaptığı fedakarlığın hiçbir fedakarlıkla karşılaştırılamayacağını belirtti.

Bakan Zoubi, şehitlerin kendilerini Suriye sevgisine adadıklarını, onun uğruna fedakarlık ve özveride bulunduklarını, zaferini onur ve cesaretle yaratmaya çalıştıklarını vurguladı.

Lazkiye kırsalının Kelmaho beldesinde şehit ailelerini onurlandırmak amacıyla düzenlenen törende konuşan Zoubi, vatanın zaferi için savaşan şehitlerimizin bu toprakların bereketi ve reyhanı olduklarını ifade etti.

Enformasyon Bakanı, Kelmaho beldesi sakinlerinin vatana karşı sorumluluk ve görevlerini yerine getirdiklerini, onun uğruna şehitler verdiklerini belirterek Allah, vatan ve halkın bu fedakarlıklarını ve soylu ulusal tutumlarını unutmayacağını söyledi.

Diğer yandan şehit aileleri, evlatlarının vatan uğruna yaptıkları fedakarlıklarla övündüklerini ifade ederek şehitliğin onur, değer ve gelecek kuşakların yolunu aydınlatan bir meşale olduğunu ve geleceklerini koruduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı