Genel

Suriye Enformasyon Bakanı: Son saldırıdan teröre destek sağlayan ülkeler sorumludur

Suriye Enformasyon Bakanı Omran el-Zoubi; Şam’daki Milli Güvenlik Binasında meydana gelen terör patlamasının yanında Suriye’de akan her damla kanın sorumluluğunun bu eylemleri uygulayan teröristlere para, silah, eğitim, barınak ve daha başka destek sağlayan tüm ülkelere düştüğünü belirtti.

Eli kanlı terör gruplarının bu ülkelerin desteği ile Suriye’deki terör eylemlerinde hiç bir insanlık, din yada ahlak ilkesini tanımadıklarını, vahşetlerinde sınır bilmediklerini ifade eden Bakan Zoubi; tüm bu vahşet, kan ve şiddetin sorumluluğunun farklı adlandırmalar altında teröristlere destek yapan ülkeler olduğuna işaret etti. Zoubi; meydana gelen terör patlamasının arkasında Suriye düşmanları ekseninin istihbarat cihazları bulunduğunu söyledi.

Bakan Zoubi; bu süreç içinde Suriye’de yaşananların Suriye’yi vatan ve halk olarak hedef alan Amerikan-Siyonist komplonun son bölümü olduğunu söyledi.

İdeolojisi ve her şeyi ile birbirine sımsıkı tutunan ve vatan etrafında kenetlenen Suriye Arap Ordusunun terör grupları ve onları destekleyenlerin hayallerini suya düşürdüğüne dikkat çeken Bakan Zoubi; bu terör patlamasının Suriye ve halkının düşmanlarının düştükleri iflas, umutsuzluk ve güçsüzlüğü yansıttığına vurgu yaptı.

Bakan Zoubi; Suriye’yi savunma yolunda düşen şehitlerin terör ve arkasındaki planı çökertmede en büyük teşvik ve nedeni oluşturduklarını ifade etti.

Tüm olanlara rağmen halkın ve kahraman ordunun oldukça iyi ve yüksek bir moralde olduklarına işaret eden Bakan Zoubi; vatan düşmanlarının Suriye’nin, halkının ve ordusunun olanaklarını tahmin etmede yanıldıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı