Genel

Suriye Enformasyon Bakanlığı: Patlamaya ilişkin görüntü ve bilgiler gerçek değil

Enformasyon Bakanlığı; bugün Şam’daki Milli Güvenlik Binasında korkak ve hain terör patlamasının meydana gelmesinden itibaren bir kısım medya kanallarına ek olarak çok sayıda internet sitesinin olaya ilişkin asılsız ve yalan haberler, bilgiler ve görüntüler yayınladıklarını belirtti.

Bakanlık bugün yayınladığı bildiride; bu görüntülerin ve bilgilerin yabancı istihbarat cihazları ve psikolojik savaş merkezleri tarafından hazırlandıklarına dikkat çekerek, Suriyelilerin psikolojilerini ve morallerini hedef aldıklarını ifade etti.

Bildiride bu görüntülerin; Suriye’nin dışarıdaki düşmanları ve onların yurtiçindeki aletleri olan terör gruplarının hain ve çirkef emellerine ulaşmadaki acizliklerini, umutsuzluklarını ve güçsüzlüklerini yansıttığına vurgu yapıldı. Ayrıca terör grupları ve destekleyicilerinin içine düştükleri bu durumu Suriye sokakları ve kamuoyuna boşaltmaya çalıştıklarına işaret edildi.

Bu çirkef ve ucuz medya yöntemini keskin bir dille kınadığını ifade eden Bakanlık; bu medya kanalları ve araçlarını Suriye’ye yönelik açık medya savaşlarında başarısız düştüklerini itiraf etmelerine çağırdı.

Enformasyon Bakanlığı bildirisinin bitiminde; silahlı çetelerin başaramadıkları hedefin, kiralık medya ve kameraları tarafından da başarılamayacağının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı