Genel

Suriye: Erdoğan savaş istiyor

Suriye Ordusu Hava Kuvvetleri Komutanı tarafından yapılan açıklamada, Türk uçaklarının Suriye sınırını ihlal ettikleri belirtilirken, Başbakan Erdoğan’ın Türkiye’yi savaşa sokmaya çalıştığı savunuldu.

Lazkiye’den Suriye Devlet Televizyonuna konuşan Suriye Ordusu Hava Kuvvetleri Komutanı, Tayyip Erdoğan’ın emri ile havalanan 2 Türk F-16 uçağının Suriye karasularını ve ulusal sınırlarını ihlal ettiğini, Suriye olarak 20 saniye füze önlemesi yaptığını fakat Türk halkına olan saygı ve anlayışlarından dolayı önlemeyi geri çektiklerini açıkladı.

Komutan iki ülke halklarının kardeşliğine yakışmayan davranışlarda bulunduğunu belirttiği Tayyip Erdoğan’ın Suriye Ordusu’nu kışkırtarak Türk halkı önünde küçük düşürmeye çalıştığını ifade etti. Suriye Ordusu olarak Türk halkına hiç bir düşmanlıkları olmadığını fakat ellerinde olan kayıtlarda AKP hükümetinin Suriye’nin egemenliğine yönelik saygısızca davranışlarının sürdüğüne dikkati çeken komutan, bu olayların yaşanmasını artık istemiyoruz diyerek sitemde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı