GenelSuriye Dostları

Suriye, Filistin davasına büyük bir destek sağladı

İran Milli Güvenlik yüksek Konseyi Sekreteri Said Celili; Suriye’nin her daim Filistin davasının yanında olduğunu ve bu davayı elinden gelen her olanakla desteklediğini belirtti.

Lübnan Parlamentosu Başkanı Nebih Berri ile Beyrut’ta düzenlediği görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Celili; Suriye’nin Gazze’ye yönelik İsrail savaşı sırasında Filistin direnişine büyük ve ciddi bir destek sunduğunu ifade ederken, bölgedeki direniş ve mücadele güçlerini saflarını birleştirmeye çağırdı.

Celili, günümüzde direniş ve mücadele çizgisine tutunan tüm siyasi güç ve akımların Suriye’nin Filistin davasına ne derecede büyük bir destek verdiğini belirttiklerine işarete ederek, Suriye’nin genel olarak Filistin, özel olarak da Gazze halkının elini nasıl tuttuğunu bildiklerini ekledi.

Filistin ve Lübnan’da sağlanan tüm zaferlerin temel ortağının Suriye olduğunu söyleyen Celili; bölgedeki onurlu halkların ABD ve onun planlarını izleyen diğer ülkelerin asıl amaçlarının en olduğunu bilmekte olduklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu