GenelSuriye Dostları

Suriye gelişmeleri korsan İsrail çıkarlarına hizmet yönünde bir komplodur

İran MGYK Sekreteri dün Lübnan Meclis Başkanıyla gerçekleştirdiği ziyarette ikili münasebetler ve bölge gelişmeleri konusunu görüştü.

Milli Güvenlik Yüksek Konseyi (MGYK) Sekreteri Said Celili dün öğleden sonra Beyrut’ta Lübnanlı yetkililerle görüşmelerinin devamı olarak bu ülkenin Meclis Başkanı Nebih Berri’yi ziyaret etti.

Celili bu ziyaretinde yaptığı konuşmada, istikbar ve uluslararası Siyonizm cephesinin İslami uyanış sürecini saptırmak üzere başvurduğu desiseler ve İslam dünyasının yeni fırsatlar elde etmesini engelleme niyetiyle etnik ve aşiret ihtilaflarını körüklemesine değinerek bölge halklarının uyanık olması gerektiğini vurguladı.

Celilli ayrıca, bölge ve İslam dünyası elit ülkelerinin İslami uyanıştan kaynaklanan yeni fırsatların iyi değerlendirilmesi yolunda fikir alış verişi girişimlerini arttırmaları ve Siyonist İsrail’e karşı Direniş akımının güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri de bu görüşmede “Bugün Suriye’de yaşanmakta olan durum, işgalci İsrail’in menfaatlerine hizmet etme yolunda önceden planlanmış olan bir komplodur. Buna göre, düşmanların krizi bölgede yaymayı amaçlayan desiselerine engel olabilmek için uyanık olunması gerekiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu