GenelÖne Çıkanlar

Suriye genelkurmay başkanlığından saldırıyla ilgili açıklama

Suriye Genelkurmay Başkanlığı, devlet televizyonundan da yayımlanan açıklamasında İsrail savaş uçaklarının alçaktan uçarak Suriye hava sahasını ihlal ettiğini ve Şam yakınındaki Cumarya bilimsel araştırma merkezini bombaladığını belirtti.

Açıklamada, “İsrail, son 2 yıldır Suriye halkının düşmanı olan bazı ülkelerin de yardımıyla Suriye’nin hayati ve askeri tesislerine darbe vurmak için tüm kapasitesini kullanmış; ancak bunda başarılı olamamıştır. İsrail, sapkın grup ve unsurların yardımıyla Suriye’nin bölgedeki haklarını ve direnişi desteklemeye yönelik hayati mevzilerini hedef almış ancak başarısız olmuştur. Bu başarısızlıklardan sonra İsrail savaş uçakları, sabah saatlerinde hava sahamızı ihlal etmiş ve Şam yakınlarındaki Comraya araştırma merkezini bombalamıştır” denildi.

Söz konusu araştırma merkezine silahlı grupların da defalarca saldırı düzenlediğini ancak başarısız olduğunu belirten Suriye Genelkurmay Başkanlığı, İsrail savaş uçaklarının radara yakalanmamak için kuzeydeki “eş-Şeyh dağları üstünden alçak uçuş yaparak Comraya araştırma merkezini bombaladığını, merkezdeki binanın yıkıldığını açıkladı.

Bombalama sırasında park yerindeki araçların da hasar gördüğünü ve saldırı sırasında iki kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Suriye Genelkurmay Başkanlığı İsrail savaş uçaklarının Suriye-Lübnan sınırındaki bir araç konvoyunu bombaladığı yönündeki haberlerin de gerçeği yansıtmadığını belirterek İsrail uçaklarının Şam yakınlarındaki bilimsel araştırma merkezini bombaladığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı