Genel

Suriye güvenlik birimleri Duma bölgesinde operasyonlarını sürdürüyor

Suriye güvenlik birimleri Şam kırsalı Duma bölgesinde kaçan teröristleri kovalama ve yakalama operasyonlarını sürdürdü.

Yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; Duma ve kırsalında terör yuvalarına yapılan baskınlarda 3 silah deposunun bulunduğunu belirtti.

Kaynak depolarda muhtelif türlerde büyük miktarlarda silah ve bombaların bulunduğunu, yine bol miktarlarda mühimmatın ele geçirildiğini belirtti.

Teröristlerin bomba üretiminde kullandıkları bir atölyenin de bulunduğunu ifade eden kaynak; atölyede bomba üretiminde kullanılan araç ve gereçlerin yanı sıra şiddetli etkiye sahip patlayıcı madde ele geçirildiğini söyledi.

Aynı kaynak baskın operasyonlarında bir kısım teröristlerin Cisr el-Ub bölgesine doğru kaçmaya çalıştıklarını, bunların üzerine güvenlik birimlerinin onları kovalayarak girdiği çatışmada bir çoğunu etkisiz hale getirdiklerini belirtti.

Duma Kenti ve civar bölgelerde meydana gelen çatışmalarda çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini belirten kaynak, onlarcasının da tutuklandıklarına vurgu yaptı. Kaynak Duma’nın tamamen teröristlerden temizlenmesi ve bölge halkının güven-istikrara kavuşması amacıyla teröristleri kovalama ve yakalama operasyonlarının devam edeceğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı