Genel

Suriye güvenlik birimleri silahlı terör gruplarıyla sıcak temasa girdi

Suriye güvenlik birimleri İdlib kırsalında düşen Serakib Kentinde vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden silahlı terör gruplarıyla sıcak temasa girdi. Çatışmada bir çok terörist ölü ve yaralı düştü.

Etkisiz hale getirilen en tehlikeli teröristler arasında Mahmut Reyhavi, Mahir Velid el-Sarsa, Abdürrauf Bariyş, Hakem Hattab ve Zekeriya el-Ali bulunuyor.

SANA’ya konuşan yerel bir kaynak; çatışmada teröristlerin havzalarında bulunan muhtelif türlerde çok sayıda silah ve cephaneye el konulduğunu aktardı.

Kaynak bomba imha ekiplerinin ise; teröristlerin asayiş güçlerini ve masum insanları hedef almak için kentin muhtelif bölgelerinde ektikleri e ağırlıkları 30 ila 60 kg arasında değişen çok sayıda bombayı etkisiz hale getirdiklerini söyledi.

Terör gruplarının yerleştirdikleri patlayıcılarla kentte sivil vatandaşlara ait bir çok evi havaya uçurduklarını belirten kaynak; terör gruplarının bu eylemlerini videoya çektiklerini ve güvenlik güçlerini itham etmek için yandaş medya kanallarına gönderdiklerine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı