Genel

Suriye güvenlik birimleri terör gruplarına karşı operasyonlarını sürdürüyor

Suriye güvenlik birimlerinin ordu, asayiş güçleri ve sivil vatandaşlara karşı hain saldırılarda bulunan silahlı terör gruplarını kovalama ve tutuklama operasyonları devam ediyor.

İdlib iline bağlı Cebel el-Zaviye bölgesinin Ken Safra beldesinde operasyon gerçekleştiren güvenlik birimleri; bir depoya düzenlediği baskında teröristlerin katliam eylemlerinde bulunmak için el yapımı bomba üretiminde kullandıkları 2 ton suni gübre ele geçirdi.

SANA Muhabiri İdlipli bir kaynaktan naklen; güvenlik birimlerinin söz konusu depoda aynı zamanda bir çok fünye ve TNT kalıpları ele geçirdiğini aktardı.

Öte yandan güvenlik birimleri Cebel el-Zaviye bölgesine bağlı Belşun Köyünde masum sivil vatandaşların saflarında korku ve terör estiren silahlı bir grupla çatışmaya girdi.

Köyde kamu ve özel mülklere barbar saldırılarda bulunan terör gruplarıyla yaşanan çatışmada 6 terörist etkisiz hale getirilirken, bir çok terörist yaralandı, bir çoğu da tutuklandı.

Hama kırsalında da iki terör grubu arasında meydana gelen çatışmada 4 terörist öldü, 8 terörist de yaralandı.

SANA Muhabiri Hama’da resmi bir kaynaktan naklen Treymsa Beldesinde iki terör grubu arasında meydana gelen çatışmanın; iki terör grubunun Hama ilinde vatandaşlardan ve devlet kurumlarından çaldıkları eşyaları paylaşmada anlaşmazlığa düşmeleri ardından meydana geldiğini aktardı.

Öte yandan İdlib kırsalında düşen Cisr el-Şuğur – Mhambel ekseni üzerinde Sellet el-Zuhur köyü yakınlarında demiryolu raylarını havaya uçurmak için koymaya çalıştıkları bir bombanın ellerinde infilak etmesi sonucunda 3 terörist canlarından oldular.

Diğer yandan silahlı bir terör grubu İdlib Cezaevi yakınlarında asayiş güçlerine saldırdı.

Hain terör saldırısında asayiş güçlerinden aralarında iki subayın bulunduğu beş eleman şehit düştü.

SANA Muhabiri resmi bir kaynaktan naklen; güvenlik birimlerinin saldırgan teröristlerle çatışmaya girdiğini ve bir çoğunu ölü ve yaralı düşürdüğünü aktardı.

Bu arada teröristlerin Hama kırsalında düşen Kafar Nabbuda Köyünde yerleştirmeye çalıştıkları iki bomba teröristlerin ellerinde infilak etti.

SANA Muhabiri; teröristlerin köydeki okulun yakınlarında yerleştirmeye çalıştıkları iki bombanın ellerinde infilak ettiğini belirtirken, patlama sonucunda bir çok teröristin ölü ve yaralı düştüklerini aktardı.

Muhabir aynı zamanda; olay yeri yakınlarında bulunan bir kısım vatandaşların yine yaşamlarını yitirdiklerini ve yaralandıklarını ekledi.

Bu arada güvenlik birimleri Hama ve Şam kırsalında terör gruplarını kovalama ve yakalama operasyonları sırasında bir çok bomba ve bomba üretiminde kullanılan madde-gereç yakaladı.

Hama Kentinin Feyha Semtinde terör gruplarının kullandıkları bir eve baskın düzenleyen güvenlik birimleri; kullanıma hazır bir çok el yapımı bombanın yanı sıra hazırlık aşamasında bombalar yakaladı. Aynı zamanda fünyeler ve bombaların uzaktan patlatılmasında kullanılan elektronik devre ve cihazlar ele geçirdi.

Diğer yandan bomba imha ekipleri; teröristlerin Skaylbiye – Madik Kalesi yolu üzerinde yerleştirdikleri beş bombayı etkisiz hale getirirken, Hattab Köyü yol ayırımında yerleştirdiği bir çok bubi tuzağını imha etti.

Bu arada güvenlik birimleri Şam kırsalında düşen Zebedani Bölgesinde; terör gruplarının bomba üretiminde kullandıkları yüklü miktarlarda ham madde ele geçirdi.

Güvenlik birimleri bölgeyi teröristlerden temizleme operasyonlarında ayrıca kullanıma hazır 14 adet bomba buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu