Genel

Suriye güvenlik güçleri teröristlere yönelik operasyonlarını sürdürüyor

Suriye bomba imha ekipleri silahlı terör gruplarının İdlib kırsalında düşen Cebel el-Zaviye bölgesinin muhtelif yerlerinde sivil vatandaşları ve asayiş gücü devriyelerini hedef almak için yerleştirmiş oldukları 8 bombayı etkisiz hale getirdi.

Uzaktan kumandalı cihazlarla patlatılmak üzere hazırlanan terör bombalarının her birinin yaklaşık olarak 50 kg ağırlığında oldukları bildirildi.

Bu arada silahlı bir terör grubunun dün İdlib Kentindeki Maartamasrin Bulvarı yakınlarında yerleştirmeye çalıştıkları bomba ellerinde patladı.

Bombanın patlaması sonucunda 3 teröristin öldüğü belirtildi.

Güvenlik birimleri Şam kırsalında düşen Deyr el-Asafir beldesinde silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girdi.

Çatışmada bir kısım teröristler etkisiz hale getirilirken, bir çok terörist silahlarıyla birlikte yakalandılar.

Yakalanan teröristlerin havzalarında muhtelif türlerde çok sayıda silah ve büyük miktarlarda mühimmatın yanı sıra patlayıcı düzenekleri, askeri üniformalar, büyük miktarlarda para ve kumar oyunlarına has para fişleri ele geçirildi.

Diğer yandan güvenlik birimleri dün Şam kırsalında düşen Duma bölgesinde terör gruplarının kullandıkları gizli bir silah deposu buldu.

Duma bölgesine ait bir çiftlik içinde bulunan silah ve mühimmat deposunda İsrail yapımı silahların da bulunduğu bildirildi.

Depoda yakalanan silah ve cephane arasında Amerikan yapımı LAW marka anti-zırh (tank vs) füzeleri, RPG roketatarları ve roketleri, muhtelif türlerde keskin nişancı silahları, İsrail yapımı makineli tüfek mermileri, duşka mermi sandıkları, gece görüş dürbünleri, şarjörler, büyük miktarlarda ve muhtelif türlerde mermiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı