Genel

Suriye güvenlik güçleri ve silahlı isyancılar arasındaki çatışmalarda onlarca silahlı isyancı ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirildi

Suriye güvenlik güçleri Suriye’nin muhtelif bölgelerinde silahlı isyancı gruplarına ağır kayıplar verdirmeye devam ediyor.

Şam Kırsalında onlarca silahlı isyancı ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirildi

Suriye güvenlik güçleri Şam kırsalına düşen Dareyya Kenti ve civardaki tarım arazilerinde düzenlediği operasyon zincirinde onlarca silahlı isyancıyı etkisiz hale getirdi.

Suriye güvenlik güçlerinin Dareyya etrafındaki tarım arazilerinde teröristlerin toplandıkları yerlere odaklı bir dizi operasyonda bulunduğunu, operasyonlarda onlarca terörist ve araçlarının etkisiz hale getirildiğini söyledi. Kaynak, bazı silahlı isyancılara ait silahlarını ve teçhizatlarını bırakarak kaçtıklarını ekledi.

Suriye güvenlik güçlerinin ayrıca teröristlerin büyük bir dut ağacına kurdukları idam sehpası bulduklarını ifade ederek, teröristlerin bölgede kendileriyle işbirliği yapmayı reddeden ve kentten çıkmalarını talep eden vatandaşları kaçırıp bu idam sehpasında vahşice idam ettiklerini belirtti.

Silahlı isyancıların yabancı uyruklu teröristlerin kimliklerini saklamak amacıyla cesetlerini yaktıklarını belirterek, gördükleri teröristlerin Afrikalı siması taşıdıklarını eklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı