Genel

Suriye Haber Ajansı SANA’nın web sitesi elektronik saldırılara maruz kalıyor

Suriye’de silahlı terör grupları ve dış düşman güçlerinin, ulusal medya araçlarını hedef almaları çerçevesinde ülkenin maruz kaldığı düşmancı planları dünya kamuoyuna teşhir eden ve ülkede yaşanan olayların gerçeğini dünyaya taşıyan Suriye Haber Ajansı SANA’nın web sitesi bir süredir ülke dışında bulunan kaynaklar aracılığıyla elektronik saldırılara maruz kalıyor.

Suriyeli ve yabancı okurların sitede yayınlanan haberlere erişimini engellemeyi ve sitede yalan haberler yayınlamayı amaçlayan saldırıların tümü başarısızlıkla sonuçlanmasıyla düşman güçler büyük bir elektronik saldırıyla SANA’nın elektronik sitesini çökertmeye çalıştılar.

Aynı çerçevede kimliği belirlenemeyen çevreler elektronik siteden çaldıkları SANA logosunu kullanarak provokatif beyan ve çağrılar hazırlayıp elektronik postayla dağıttılar.

Hatırlanacağı üzere silahlı bir terör grubu 27 Haziran tarihinde el-İhbariye televizyon kanalına yönelik düzenlediği bir saldırıda televizyon merkezinde bulunan elektronik eşyalar gasp ve tahrip edilmişti. Ayrıca düşman güçler ulusal haber yayınlayan birçok elektronik siteye yönelik elektronik saldırılar düzenlemiş aynı siteler üzerinden yalan ve provokatör haberler yayınlamışlardır.

Bilineceği üzere Suriye Haber Ajansı SANA; Arapçaya ek olarak İngilizce, Fransızca, Rusça, Çince, İspanyolca ve Türkçe olmak üzere toplam yedi dilde yayın yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı