Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye Halep’te bomba yüklü araç havaya uçuruldu, 2 şehit 30 yaralı

Suriye’de Silahlı bir terör grubu dün Halep Kentinin Süleymaniye Semtindeki yerleşim binaları arasında bulunan Latin Kilisesine ilaveten biri ilk diğeri orta olmak üzere iki okul yakınlarında içine yüklü miktarlarda patlayıcı yerleştirmiş oldukları bir abayı havaya uçurdular.

İlgili birimlerin patlayıcı dolu söz konusu arabayı yerleşim alanı ve okulların yanından uzaklaştırmaya çalıştıkları bir sırada teröristler uzaktan kumandalı cihazla arabayı havaya uçurdular.

SANA’ya açıklama yapan Halepli bir kaynak; patlama sonucunda asayiş güçlerinden bir eleman ve bir sivil bayanın şehit düştüklerini, asayiş güçlerinden ve sivil vatandaşlardan 30 kişinin yaralandığını ifade ederek, yaralılardan ikisinin sağlık durumunun ağır olduğunu ekledi.

Kaynak patlamada civarda bulunan yerleşim binalarından birinin öncephesinin düştüğünü, çevrede büyük maddi hasarların meydana geldiğini söyledi.

Halep Valisi Muvaffak Haluf; havaya uçurulan arabanın Geely marka siyah renkte olduğunu ve Şam Kırsalına ait sahte bir plaka taşıdığını açıklarken, yerleşim semtinin ortasında park edilmiş olarak bulunduğunu söyledi.

Vali Haluf; arabanın ilgili güvenlik birimleri tarafından yerleşim alanından uzaklaştırılmaya çalışıldığı bir zamanda teröristler tarafından uzaktan kumandalı cihazla patlatıldığını belirtti.

Patlamada büyük miktarlarda maddi hasarların meydana geldiğini ifade eden Halep Valisi; bunun üzerine sivil savunma, itfaiye ve sağlık ekiplerinin derhal olay yerine hareket ettiklerini ve gereken yardımları sunmaya başladıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı