Genel

Suriye Halk Meclisi Başkanı Lazkiye’de yaralıları ziyaret etti

Teröristleri ortadan kaldırma ile vatnın dört bir köşesinde güven ve istikrarı sağlamalarından dolayı ödün verme ve kahramanlıklarını takdiren Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihat el-Lahham Lazkiye’deki Şehit Zahi Ezrak Hastanesinde Suriye Arap Ordusu yaralılarını ziyaret ederek takdirname ile sembolik hediyeler sundu.

Lahham, kahraman ordu birliklerinin kahramanlıklarını hatırlatarak, teröristlere karşı vatan hamilerinin darbeleriyle silahlı terör gruplarının dağılmasıyla zaferin ufukta göründüğünü belirtti.

Kendi yönünden Lazkiye Valisi Ahmet Şeyh Abdulkadir, Suriye tarihinde ordu kahramanlarının yazdıkları destanı hatırlatarak, yaralıların yüksek maneviyatlarının vatan düşmanlarına yönelik zaferin sağlanmasındaki azim ve iradeyi yansıttığını ifade etti.

Öte yandan Halk Meclisi Başkanı Lazkiye’deki Rum Ortodoks Patrikliğinde Patrik Yuhanna Yazıcı ve Patriklik görevlielri ile bir araya gelişinde, Suriye’nin içinde bulunduğu çeşitliliğin Suriye topulumu için bir zenginlik kaynağı ve bir arada yaşamanın en güzel canlı örneği sayıldığını belirtti.

Kendi yönünden Patrik Mansur, Suriye halkını yüz yıllardır bir araya getiren sevgi ve hoşgörü duygularını dile getirerek muhtelif bileşenleriyle Suriyelilerin vatanlarına bağlılıklarını ve Hıristiyanların göç ettirilme girişimlerini reddettiklerini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu