Genel

Suriye Halk Meclisi Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki terör saldırısını kınadı

Suriye Halk Meclisi Beyrut’un Güney Banliyösü’nde kardeş Lübnan’ın istikrarını hedef alan terör patlamasını sert bir dille kınadı.

Meclis yayınladığı beyanda, söz konusu terör eyleminin, Suriye Arap Ordusu ile kardeş Irak ordusunun Vahhabi çetelere indirdikleri darbeler sonucunda uğradıkları hezimetleri telafi etmek hedefiyle, kardeş Irak’ın Enbar kenti ile Suriye’de teröristleri yöneten tarafın eylem emri olduğunu ifade etti.

Genel olarak kardeş Lübnan’ın istikrarı özel olarak da direniş başkentinin planlı bir şekilde intihar eylemcileri ve patlayıcı yüklü araçlarla hedef alınmasının, Lübnan ordusunun terörist Kaide hücrelerini kovalaması ve tekfiri vahhabi terörü kucaklama projesine girmemesi yüzünden cezalandırma amaçlı olduğunu ve Lübnan’ı büyük bir fitnenin içine geçirmek isteyen tarafların bulunduğuna dikkat çekti.

Halk Meclisi, radikalci terör ideolojisiyle mücadelede Lübnan, Irak ve Mısır’da Arap halkının yanında durduğunu ilan etti.

Meclis, sadece Suriye, Lübnan, Irak, Mısır, Tunus ve Rusya’da değil bölge ve dünya düzeyinde düşmanımızın ve savaşımızın bir olduğuna işaret ederek, sınır tanımayan bu terörle ortak uluslar arası çabalarla mücadele edilmesini, terörü destekleyen, finanse eden ve barındıran rejim ve ülkelere karşı koyulması gereğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı