GenelSuriye Dostları

Suriye halkı düşmanların komplosu karşısında dik ve muktedir duracak

İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı, “Suriye halkı, düşmanların komplosu karşısında dik ve muktedir duracak” dedi.

Dün Suriye başbakan vekilini kabul eden İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi, İran İslam Cumhuriyetinin her zaman Suriye halkının yanında yer alacağını belirterek, “Gerçi batılı güçler tarafından Suriye devleti ve milletine yönelik ağır saldırılar yapılmaktadır, fakat Suriye halkı düşmanların komploları karşısında dimdik ve kudretle duracaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı yardımcısı düşmanlar karşısında Suriye halkının birlik ve dayanışma içinde olması zaruretini de hatırlatarak, Suriye’de Beşşar Esad yönetimi tarafından gerçekleştirilen reformların müsbet olduğunu, düşman’ın yenilgisinin belirtilerinin yakında kendini göstereceğini söyledi.

Rahimi, büyük sultacı güçlerin Suriye devleti ve milletine darbe indirmek için el birliği ettiği bir dönemde İran halkının Suriye halkıyla ilgili tutumunun değişmez olduğunu ve her zaman Suriyeli kardeşlerinin yanında yer alacağını bildirdi.

Suriye başbakanı vekili Ömer Galavenci de bu görüşmede, ülkesinin süper güçlerin çok geniş kapsamlı komplosu ile karşı karşıya bulunduğunu, ancak Suriye liderlerinin dirayet ve iradesiyle Suriye halkının bu sorunu aşacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı