Destek Gösterileri

Suriye halkı kahraman orduya teşekkür için meydanlara akın etti

Suriye’de muhtelif kesimlerden kalabalık halk kitleleri bugün başkent Şam’ın Sebibahrat Meydanında Suriye Arap Cumhuriyetinin kahraman ordusuyla duydukları gururun yanı sıra Suriye’yi vatan ve halk olarak korumada bulundukları üstün fedakarlığa takdirlerini ifade ettiler.

Suriye’nin ABD ve batıya ilaveten bir kısım bölge ülkeleri tarafından maruz kaldığı hırçın saldırıyı öncesinden daha güçlü ve metanetli bir şekilde atlatacağından kesinlikle şüpheleri olmadığını ifade eden kitleler; kahraman ordu ve silahlı kuvvetlere teşekkür ve takdir içeren sloganlarla meydanı inlettiler.

Kitleler sosyal, ekonomi,siyasi ve yaşamın tüm alanlarını kapsayan geniş reformların yanında halkının bilinci ve yönetiminin bilgeli politikasıyla ülkenin daha iyi bir geleceğe doğru ilerlediğini, onurlu ve vatansever tüm vatandaşların el ele omuz omuza birliktelikleriyle yapılandırıldığını haykırdılar.

Halkın tüm kesimlerinden ve bileşenlerinden geniş kitlelerin bulunduğu mitingde vatandaşlar, eli kanlı silahlı terör gruplarının eylemlerini kınarken, insani bahaneler yada muhtelif söylemler adı altında bu grupları destekleyen, barındıran ve finanse eden tarafları eleştiren sloganlar attılar.

Kitleler her türlü şiddet, kaos ve sabotaj eylemine karşı olduklarını; ülkeyi kalkındırma ve geleceğini yapılandırmanın bu eylemlerle ilgisi olmadığını ifade ederek, vatansever insanların uygar ve medeni bir şekilde meydanlarda kendilerini ifade eden insanlar olduklarını belirttiler.

Terör gruplarının işledikleri şiddet eylemlerini onurlu ve hür hiç bir insanın kabul etmesinin mümkün olmadığını kaydeden kitleler; bu eylemleri orduya yıkan basın ve tarafları eleştirdiler.

Kitleler dinin kutsal öğretilerini istismar eden, kendilerinin çirkef eylemlerine alet eden ve din çatısı altında tüyleri ürperten vahşet dolu eylemler işleyen yada onları destekleyen ve barındıran tarafların insanlık yada dinle hiç bir ilişkilerinin bulunmadığını ifade ettiler.

Ordu ve silahlı kuvvetlerin vatan ve vatandaşların can-mal varlığını korumak için üstün fedakarlıklarda bulunduklarına vurgu yapan halk kitleleri, onur verici bu fedakarlığın bir kısım medya kanalları yada taraflarca kirletilmesinin yada ordunun teröristlerin işledikleri eylemlerle itham edilmesinin kabul edilemez bir ahlaksızlık olduğunun altını çizdiler.

Kalabalık halk kitleleri; ateşkesin sağlamlaştırılması ve devam etmesinin tüm tarafların sorumluluğu olduğuna vurgu yaparak, ordu ve silahlı kuvvetlerin kendilerine ateş açan, bubi tuzakları kuran ve roketlerle saldıran gaddar teröristlere karşı sessiz kalmalarının mümkün olmadığını vurguladılar. Aynı zamanda hiç bir değer tanımayan terör gruplarının vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit etme, kamu ve özel mülklere saldırma eylemlerine de izin vermesinin mümkün olmadığını ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı