Genel

Suriye halkı özgür halkların vicdanını temsil ediyor

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad Venezüella Başkanı Hugo Chavez’e Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat’ın dün Venezüella Başkan Yardımcısı Nicolas Maduro Moros’a teslim ettiği bir mektup gönderdi.

Moros, Venezüella Devrimi Lideri Chavez’in Cumhurbaşkanı el-Esad’a saygılarını ve Suriye’nin maruz kaldığı, siyasi ve ekonomik kazanımları derinleştirme beklentileriyle çelişen terörün üstesinden gelme temennilerini iletti.

Venezüella Başkanı Yardımcısı, Venezüella’nın Suriye’de yaşananlara karşı tutumunun sabit ve değişmez olduğunu ve bu komployu yenilgiye uğrattığına inandığını söyleyerek bunun bağımsızlık ve egemenliğini savunan tüm ülkelerin zaferini temsil ettiğini belirtti.

Venezüella’nın batılı emperyalist saldırının etkilerini aşması amacıyla Suriye ile işbirliğini her alanda geliştirmeye kararlı olduğunu vurgulayan Moros, Venezüella yönetimi ve halkının Suriye halkının direnişini takip ettiklerini ve ülkelerinin bağımsızlık ve egemenliğini savunan özgür halkların vicdanını temsil ettiğine inandıklarını ifade etti.

Moros, ülkesinin Suriye’nin içişlerine yönelik dış müdahaleyi reddettiğini, Suriye’yi zayıflatmayı ve emperyalistlerin bölgedeki planlarıyla mücadelesini baltalamayı hedefleyen medya kampanyasını kınadığını bildirdi.

Diğer yandan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Mikdat, Suriye’deki gelişmeler, adil Arap davalarını tasfiye etmeyi ve bölge üzerinde Amerikan İsrail hegemonyasını dayatmayı amaçlayan İsrail ve batı planlarına karşı mücadelesini zayıflatma hedefli batı saldırısı hakkında bir sunum yaptı.

Venezüella yönetiminin Suriye’ye her alanda destek veren tutumlarını takdir eden Mikdat, iki ülke arasındaki koordinasyonu halkların egemenlik ve bağımsızlık hakkını savunan güçlerin işbirliği ile sürdürme önemine vurgu yaptı.

Hatırlanacağı üzere Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Mikdat, Suriye’nin Karakas Büyükelçisinin katılımıyla Venezüella Parlamentosundan Milletvekilleri ve Venezüella-Suriye Dostluk Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Bununla birlikte Mikdat, Venezüella özel ve resmi medya organları, Venezüella’daki haber ajansları temsilciliklerinin muhabirleri ile görüşerek gazetecilerin Suriye ve bölgedeki gelişmelerle ilgili sorularını yanıtladı.

Mikdat ayrıca, Karakas’taki Suriyeli gurbetçilerle Suriye Kulübünde bir araya gelerek Suriye’de yaşanan gerçekleri anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı