Suriye Dostları

Suriye halkı teröristleri destekleyenleri bağışlamayacaktır

İran Savunma Bakanı Ahmed Vahidi, Suriye’nin gerçekten dostu olanların bu ülkedeki reformlara destek vermesi gerektiğini söyledi.

İrna haber ajansının bildirdiğine göre Tahran’da düzenlenen ulusalar arası bir konferansa katılan İran Savunma Bakanı General Ahmed Vahidi, konferans sonrasında gazetecilerin bölgesel konulara ilişkin sorularını cevapladı.

“Suriye’nin Dostları” adını kullanan gruba yönelik eleştirilerde bulunan General Vahidi, “Bu güçlerin hiçbiri Suriye’de şimdiye kadar gerçekleştirilen terörist saldırıları kınamadı, hatta terörist gruplara destek verdi. Bu kabul edilemez” dedi.

Suriye’de gerçekten barış isteyenlerin başlatılan reformlara destek vermesi gerektiğini belirten General Vahidi, Suriye’ye dostluk adına yapılanların düşmanlık olarak nitelendirilebileceğini söyledi.

Bazı bölge ülkelerinin Suriye’ye yönelik tutumunu da eleştiren General Ahmed Vahidi, “umarım bölgedeki dostlarımız bölge hassasiyetleri, attıkları adımların kalıcı olumsuz sonuçları ve yaygınlaşması mümkün olan yanlış yöntemler konularında daha özenli hareket ederler” dedi.

Batılı ülkelerin bölgede istikrarsızlık güvensizlik istediğine dikkat çeken Vahidi, “Bölgedeki dostlarımıza olumsuz şeyler yaşanmaması için onların tuzağına düşmemelerini tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Suriye halkının teröristleri destekleyenleri bağışlamayacağını belirten İran Savunma Bakanı, “Suriye’de de dünyanın her yerinde olduğu gibi muhalifler vardır, bu da doğaldır. Fakat Suriye halkı bir yol açmış ve reformlar başlatmıştır, bunu desteklemek gerekir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı