Destek GösterileriGenel

Suriye halkı: Vatan topraklarına zarar verilmesine müsaade etmeyeceğiz

Gençlik ve sivil faaliyetler dün akşam Şam’ın Valilik Meydanında Suriye halkının birliği ve bağımsız ulusal kararını hedef alan tüm terör eylemlerini ve özellikle milli güvenlik binasını hedef alan saldırıyı kınayan bir protesto gösterisi düzenledi.

Katılımcılar, ellerindeki ulusal bayraklarla şehitliği yücelten ve Suriye ordusunu selamlayan sloganlar atarken Suriye’nin halkı ve ordusuyla direnip fedakârlıklarıyla tüm komplocu ve işbirlikçileri yenilgiye uğratacağını vurguladı.

Suriye halkının düşmanlara karşı direneceğini, Suriye’nin güçlü bir devlet olarak kalması için çalışacağını bildiren katılımcılar katillere ve canilere demir yumrukla vurma çağrısında bulundu.

Gösteriye katılanlar, dün Suriye ordusunun şehitler kervanına katılan şehitlerin canlarını vatan uğruna feda ettiklerini belirterek Suriye’nin bugün her zamankinden daha güçlü ve daha cesur olduğunu, yaşamını azim ve dirençle sürdüreceğini ifade etti.

Katılımcılar, Suriye halkının batı ya da Arap ülkelerinin vatan topraklarına zarar vermesine müsaade etmeyeceğini dile getirerek Suriye’nin güçlü ve dirençli kalacağını vurguladı.

Suriye Halkı Komployla Mücadelede Israrlı

Diğer yandan dün akşam Tartus kentinde Radyo ve Televizyon Merkezi önünde toplanan sivil ve gençlik faaliyetleri, milli güvenlik binasını hedef alan saldırıyı şiddetle kınayarak hakkın sesinin daha güçlü olduğunu vurguladı.

Katılımcılar, bilinçli ve komployu yenebilecek bir halka sahip olan bir vatanı hiçbir gücün yıkamayacağını bildirerek terör saldırılarını gerçekleştirenlerin dinsiz ve imansız olduklarını insanlıkla hiçbir alakaları bulunmadığını ifade etti.

Fedakârlıklar ne kadar büyük olursa olsun Suriye halkının ulusal ve milli tutumlarından, direnişi desteklemekten vazgeçmeyeceğini dile getiren katılımcılar, Milli Güvenlik binasına düzenlenen saldırının iflaslarını kanıtlayan korkak bir saldırı olduğunun altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı